Mapa serwisu
Nie jesteś zalogowany
Zaloguj się
Zarejestruj się

Architektura

Ostatnie artykuly:

Lapidarium Muzeum Warszawy - zwycięski projekt konkursowy

Data dodania: 27/04/2015

Muzealny dziedziniec znajduje się pomiędzy zabytkowymi kamienicami przy Rynku Starego Miasta i ul. Nowomiejskiej. Ma on pełnić funkcję reprezentacyjną, jako foyer muzeum oraz jako przestrzeń wielofunkcyjna do organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych.

więcej

Park Avenue Apartments w Krakowie

Data dodania: 17/04/2015

W Krakowie, nad Wisłą, w odległości zaledwie kilkuset metrów od Zamku Królewskiego na Wawelu powstaje osiedle apartamentów, składające się z siedmiu trzypiętrowych budynków. Autorem projektu jest krakowska pracownia GPP Grupa Projektowa Sp. z o.o.

więcej

Haga Twist w Sztokholmie

Data dodania: 13/04/2015

Szwedzka pracownia Belatchew Arkitekter wygrała konkurs architektoniczny na projekt budynku, który ma stać się symbolem szwedzkiego największego i najważniejszego projektu urbanistycznego Hagastaden w Sztokholmie (Haga City).

więcej

Skyscraper Competition 2015

Data dodania: 10/04/2015

W 2015 roku jury, składające się z wybitnych przedstawicieli architektury i designu wyłoniło trzech zwycięzców oraz 15 wyróżnień. I miejsce zdobył zespół z Polski.

więcej

Otoczenie Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK

Data dodania: 02/04/2015

Otoczenie Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK będzie otwartą przestrzenią, przygotowaną na różne scenariusze. Plac przekształci się w symboliczną kartkę białego papieru. Tak zdecydowało jury konkursu na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu wokół pawilonu.

więcej

Budynek Wydziału Filologicznego w Łodzi

Data dodania: 02/04/2015

Nowy Gmach Wydziału Filologii Uniwersytetu Łódzkiego to doskonały przykład architektury idealnie dopasowanej do charakteru obiektu. Kombinacja różnorodnych materiałów takich jak szkło, ceramika i kamień.

więcej

Klub Dyplomatyczny projektu Frei Otto

Data dodania: 16/03/2015

Zaprojektowany został przez laureata Nagrody Pritzkera 2015 - Frei Otto. Projekt powstał w zespole pn. Design-OHO (Otto, Happold, Omrania), w roku 1980. Mieści się w Riyadh, w Arabii Saudyjskiej.W 1998 roku projekt ten otrzymał nagrodę Aga Khan Award w dziedzinie architektury.

więcej


Polska i Świat (Artykułów: 926)

Newsletter

facebook

Aktualności

Konkurs na opracowanie programu użytkowego oraz ogólnej koncepcji przeznaczenia i zagospodarowania kamieniołomu w Kazimierzu Dolnym.

[24/04/2015]

Teren dawnego kamieniołomu jest jedynym dużym obszarem pozostającym w przeważającej części w posiadaniu Gminy Kazimierz Dolny, dlatego władze chcą ten teren wykorzystać w sposób przynoszący korzyśc... więcej

Koncepcja parku na Błoniach pod lubelskim Zamkiem na tle zaproponowanych rozwiązań urbanistycznych

[24/04/2015]

Celem Konkursu jest uzyskanie koncepcji parku na Błoniach pod lubelskim Zamkiem na tle zaproponowanych rozwiązań urbanistycznych , która w czytelnej i zwięzłej formie, odpowiedniej dla rangi histor... więcej

Drabiny na dach (ewaku...

[30/04/2015]

Pytanie jak rozwiązujecie w projektach kwestie drabin ewakuacyjnych? I ewentualnie czy są jakieś produkty, które w tej tematyce się wyróżniają. Ostatnio próbnie wrzuciłem do dwóch projektów drabiny... więcej

Sprzedam Archicada 18...

[30/04/2015]

Sprzedam ArchiCAD 18 (z uaktualnieniem do wersji 19) - 3 szt.
komplet: klucz licencyjny USB, pudełko, polska wersja,
faktura VAT

email: kb_studio@op.pl
tel:883883203 więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×