Mapa serwisu
Nie jesteś zalogowany
Zaloguj się
Zarejestruj się

Architektura

Ostatnie artykuly:

NAMOC w Chinach

Data dodania: 25/11/2014

We wrześniu 2014 roku publicznie został zaprezentowany projekt Narodowego Muzeum Sztuki w Chinach (NAMOC - National Art Museum of China) stworzony przez francuskiego architekta Jeana Nouvel'a we współpracy z Pekińskim Instytutem Architektury.

więcej

Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr

Data dodania: 25/11/2014

W listopadzie 2014 roku rozpoczęła się budowa Międzynarodowego Centrum Kultury Nowy Teatr w Warszawie. Budowa ta jest w istocie modernizacją oraz przystosowaniem zabytkowej hali warsztatowej, części budynku administracyjnego oraz ich otoczenia zabytku do potrzeb realizacji programu kulturalno-edukacyjnego.

więcej

Dom jednorodzinny Korona

Data dodania: 14/11/2014

Projekt domu jednorodzinnego autorstwa polskich architektów z pracowni 81.WAW.PL został wyróżniony w 16. edycji międzynarodowego konkursu World Architecture Award – 20+10+X World Architecture Community Awards.

więcej

Budynek Archiwum w Dolnej Saksonii

Data dodania: 28/10/2014

Budynek mieszący Archiwum oraz Wspólny Rejestr Gruntów Dolnej Saksonii i Hamburga w Stade to przykład architektury ukształtowanej przez funkcję. Wyzwaniem dla architektów z firmy pbr Planungsbüro Rohling AG było stworzenie nowoczesnego archiwum gwarantującego odpowiednie warunki do przechowywania dokumentów i oszczędność kosztów eksploatacji.

więcej

Rewitalizacja kampusu Uniwersytetu Erazma

Data dodania: 21/10/2014

Na przestrzeni lat, w miarę rozrastania się kampusu, jego układ przestrzenny stał się niefunkcjonalny. Dlatego w 2007 roku władze uniwersytetu zleciły holenderskiemu architektowi Gerardowi Frishertowi modernizację i rozbudowę kampusu, która zapewniłaby lepszy układ przestrzenny i spójność architektoniczną, przy zachowaniu minimalistycznej formy.

więcej

Projekt Przyszłości 2014

Data dodania: 05/10/2014

Galeria Sztuki Greater Victoria zaprojektowana dla Kanady, zdobyła nagrodę Projektu Przyszłości 2014 przyznawaną w ramach Światowego Festiwalu Architektury. Galeria zaprojektowane została przez pracownię 468796 Architecture + number TEN architectural group.

więcej

Budynek Roku WAF 2014

Data dodania: 04/10/2014

Nagrodę Budynek Roku 2014 przyznawana w ramach Światowego Festiwalu Architektury otrzymała w tym roku Kaplica zrealizowana w Wietnamie, według projektu pracowni architektonicznej a21studio.

więcej


Polska i Świat (Artykułów: 898)

Newsletter

facebook

Aktualności

XV edycja konkursu o Nagrodę Architektoniczną im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego

[25/11/2014]

Celem konkursu jest upowszechnianie rozwiązań architektonicznych w tematyce: budownictwa społeczno-publicznego, renowacji starego budownictwa i jego adaptacji na cele społeczne, rewaloryzacji bloko... więcej

Pawilon edukacyjny na terenie Golędzinowa w Warszawie

[25/11/2014]

Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej pawilonu edukacyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu, polaną rekreacyjną oraz obiektami towarzyszącymi na terenie Golędzinowa w Warszawie. więcej

Uprwawnienia Budowlane...

[26/11/2014]

Cześć, przed egzaminem znajomi polecili mi program SZACHT do nauki no i korzystałem i zdałem:). świetny program i jeszcze lepszy suport: uprawnieniabudowlanetesty.pl
więcej

Międzynarodowe biuro S...

[26/11/2014]

Międzynarodowe biuro projektowe Schwitzke Górski Sp z o.o. oddział w Krakowie zatrudni architektów oraz architektów wnętrz z minimum 2 letnim doświadczeniem zawodowym.
Biuro specjalizuje się w p... więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×