Mapa serwisu
Nie jesteś zalogowany
Zaloguj się
Zarejestruj się

Architektura

Ostatnie artykuly:

Budynek Archiwum w Dolnej Saksonii

Data dodania: 28/10/2014

Budynek mieszący Archiwum oraz Wspólny Rejestr Gruntów Dolnej Saksonii i Hamburga w Stade to przykład architektury ukształtowanej przez funkcję. Wyzwaniem dla architektów z firmy pbr Planungsbüro Rohling AG było stworzenie nowoczesnego archiwum gwarantującego odpowiednie warunki do przechowywania dokumentów i oszczędność kosztów eksploatacji.

więcej

Rewitalizacja kampusu Uniwersytetu Erazma

Data dodania: 21/10/2014

Na przestrzeni lat, w miarę rozrastania się kampusu, jego układ przestrzenny stał się niefunkcjonalny. Dlatego w 2007 roku władze uniwersytetu zleciły holenderskiemu architektowi Gerardowi Frishertowi modernizację i rozbudowę kampusu, która zapewniłaby lepszy układ przestrzenny i spójność architektoniczną, przy zachowaniu minimalistycznej formy.

więcej

Projekt Przyszłości 2014

Data dodania: 05/10/2014

Galeria Sztuki Greater Victoria zaprojektowana dla Kanady, zdobyła nagrodę Projektu Przyszłości 2014 przyznawaną w ramach Światowego Festiwalu Architektury. Galeria zaprojektowane została przez pracownię 468796 Architecture + number TEN architectural group.

więcej

Budynek Roku WAF 2014

Data dodania: 04/10/2014

Nagrodę Budynek Roku 2014 przyznawana w ramach Światowego Festiwalu Architektury otrzymała w tym roku Kaplica zrealizowana w Wietnamie, według projektu pracowni architektonicznej a21studio.

więcej

World Architecture Festival Awards 2014

Data dodania: 23/09/2014

Prezentujemy wybrane projekty, które znalazły się w finale konkursu o nagrodę Budynek Roku 2014, przyznawanej w ramach Światowego Festiwalu Architektury.

więcej

Muzeum Emigracji w Gdyni

Data dodania: 16/09/2014

Prace remontowo-adaptacyjne w Dworcu Morskim i przylegającym do niego Magazynie Tranzytowym trwały od maja 2013 roku a realizowane były według projektu firmy ae fusion Studio z Krakowa.

więcej

Plac Europejski w Warszawie

Data dodania: 12/08/2014

Okolice Ronda Daszyńskiego w Warszawie to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rejonów stolicy. W latach przedwojennych były to rejony przemysłowe; obecnie zaś, z zaniedbanych terenów stają się przestrzenią biznesową. Tam również budowany jest kompleks biurowy Warsaw Spire. Teren wokół niego ma zostać spójnie zagospodarowany jako ogólnodostępny Plac Europejski.

więcej


Polska i Świat (Artykułów: 895)

Newsletter

facebook

Aktualności

Opracowanie koncepcji i wykonanie ekspozycji interaktywnej pn. Warta rzeka życia

[31/10/2014]

Przedmiotem konkursu jest opracowanie szczegółowej koncepcji ekspozycji interaktywnej poświęconej rzece Warcie oraz jej realizacja poprzez umieszczenie we wskazanym pomieszczeniu budynku amfiteatr... więcej

Konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno - użytkowej budynku, nowej siedziby Archiwum Narodowego w Krakowie

[24/10/2014]

Archiwum Narodowe w Krakowie ogłosiło. konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno - użytkowej budynku, nowej siedziby Archiwum Narodowego w Krakowie. więcej

Re: Generowanie Więźby...

[30/10/2014]

Panowie, jeśli chodzi o generowanie więźby dachowej sprawdźcie EliteCAD. To nowy program na polskim rynku typu CAD 3D BIM, w którym naprawdę łatwo można to zrobić.

więcej

Re: niebanalne ściany

[30/10/2014]

Ja ostatnio też zastanawiałam się nad tym, jak sprawić, żeby pokój mojego dziecka był dla niego przyjazny ale nie przytłaczający. I koleżanka znalazła mi super rozwiązanie :) tapety na zamówienie,... więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×