Mapa serwisu
Nie jesteś zalogowany
Zaloguj się
Zarejestruj się

Polska i Świat

Inwestycje komercyjne nagrodzone przez Ministertw Środowiska

Centrum handlowe "Tarasy Zamkowe" wyróznione przez Ministerstwo Środowiska

Centrum handlowe "Tarasy Zamkowe" wyróznione przez Ministerstwo Środowiska

Dwie inwestycje nagrodzone, jedna wyróżniona – to bilans pierwszej edycji konkursu Projekt: Przestrzeń w kategorii Inwestycje Komercyjne, zainaugurowanego w 2015 roku przez Ministra Środowiska. Celem konkursu jest promowanie deweloperów, których inwestycje oprócz zysku gospodarczego przynoszą korzyści dla środowiska i społeczeństwa: podnoszą jakość życia, poprawiają estetykę przestrzeni miejskiej i tworzą miejsce dla przyrody w mieście.

Inwestycje oceniano w dwóch kategoriach: mieszkaniowej i komercyjnej, obejmującej inwestycje biurowe, handlowo-usługowe i hotelowo-wypoczynkowe. Laureaci konkursu odebrali statuetki z rąk ministra Macieja Grabowskiego oraz Anny Kicińskiej reprezentującej firmę doradczą EY – partnera merytorycznego konkursu. Uroczystość odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.

Stosowanie nowoczesnych, efektywnych i ekologicznych rozwiązań w budownictwie staje się trendem, w który chcemy się wpisywać i który chcemy stawiać za wzór – mówi minister środowiska Maciej Grabowski. - W ostatnich latach w Polsce powstaje wiele inwestycji, które mogą służyć za przykład tego, jak łączyć funkcjonalność, estetykę i ekologię - wyróżnione projekty stanowią na to najlepszy dowód.

I miejsce: Vastint Poland, Business Garden Warszawa

Nagrodę przyznano za myślenie o mieście w kategoriach architektury krajobrazu oraz prawidłowe wpisanie inwestycji w system przestrzenny miasta. Projekt łączy wysokie wartości architektoniczne i wysokiej jakości kompozycje krajobrazowe. Kapituła zwróciła również uwagę na twórcze rozwinięcie idei Business Parku, gdzie panuje równowaga pomiędzy częścią biznesową i parkową. Ponadto na podkreślenie zasługuje przemyślane wykorzystanie wód opadowych oraz zróżnicowanie rozwiązań zieleni.

Business Garden Warszawa

II miejsce: Capital Park, Eurocentrum Office Complex

Nagrodę przyznano za potraktowanie wnętrza architektonicznego jako elementu krajobrazu, jak również za połączenie pogłębionego podejścia technologicznego z wysoką wartością architektury i traktowanie technologii jako inspiracji do tworzenia formy architektonicznej.

Capital Park

Wyróżnienie

Dodatkowo kapituła konkursu zdecydowała o przyznaniu wyróżnienia dla inwestycji Immofinanz Center Management, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Tarasy Zamkowe – za wykorzystanie zielonych technologii w kształtowaniu wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Tarasy Zamkowe

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Tarasy Zamkowe

Źródło: Ministertwo Środowiska
Dodano: 05/07/2015, Zmodyfikowano: 05/07/2015
Powrót do kategorii: Polska i Świat

Newsletter

facebook

Aktualności

Konkurs na koncepcję architektoniczną budynków Browaru i Manufaktury w Węgrowie.

[18/01/2018]

Miasto Węgrów oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają do udziału w konkursie na koncepcję architektoniczną budynków Browaru i Manufaktury w Węgrowie. więcej

Concept competition | Cities of tomorrow

[02/01/2018]

Project Earth 2 wants to propose a different approach towards refugees and refugee camps. Rather than conceiving refugee camps as storage facilities to fulfill basic human needs and refugees as tem... więcej

Re: Ogrodzenie

[19/03/2018]

Świetne ogrodzenia tworzy firma http://www.grodex.pl/ na terenie Wrocławia. Niedawno budowałem się z żoną w okolicy Wrocławia właśnie i powiem szczerze jestem bardzo zadowolony z pracy firmy grodex... więcej

Re: Kurtka skórzana na...

[18/03/2018]

Myślę że to dobry pomysł, z lekką podszewką będzie odpowiednia na zimne dni, a taka cienka na cieplejsze dni więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×