Mapa serwisu
Nie jesteś zalogowany
Zaloguj się
Zarejestruj się

Blogi Forum

Projekty domów jednorodzinnych

Przebudowa domu jednorodzinnego Warszawa-Wawer

Wizualizacja projektu.

Wizualizacja projektu.

Powierzchnia użytkowa: 100-200 m2
Powierzchnia zabudowy: 128.00 m2
Kubatura: 820.00 m3
Wysokość: 8.15 m
Wysokość kondygnacji: 2.73 m
Technologia: tradycyjna murowana, żel-bet
Charakter: nowoczesny
Garaż: tak
Piwnica: tak
Dach: spadzisty
Ilość kondygnacji: dwie
Pracownia: m2studio Michał Pierzchalski Marek Szaniawski S.C.

Przebudowa i rozbudowa domu jednorodzinnego.

Inwestor postawił zadanie wykonania projektu, który umożliwi dostosowanie budynku z lat 70tych do swoich indywidualnych potrzeb. Ograniczony budżet zakłada maksymalne wykorzystanie istniejącej tkanki budowlanej. Po analizie ekonomicznej podjęto decyzję o pozostawieniu podpiwniczenia, fundamentów oraz płyty parteru i ścian parteru. Zły stan techniczny budynku oraz nowa funkcja wymagała wylania nowego stropu i wykonania poddasza na nowo.

Stary budynek przybrał nowoczesną formę. Zastosowanie dwóch materiałów elewacyjnych w sposób dynamiczny podzieliło elewację. Przez wysunięcie ściany w parterze i wykonaniu tarasu, od strony południowej powstała kameralna przestrzeń zewnętrzna uzupełniająca dzienną część domu. Panoramiczne okna dochodzące do 4,5m długości otwierają pokoje na zadrzewioną okolicę. Tym samym niewielki dom zyskał mnóstwo interesujących przestrzeni umożliwiających ciekawe aranżacje wnętrz.

Dodane przez: Michalak
Dodano: 13/03/2009

Galeria

Powrót do kategorii: Projekty domów jednorodzinnych

Komentarze

Fajny projekt

Dodano: Czwartek, 30 Lipca 2009, 14:44, Autor: Maciek

Pokażcie jak to wyszło - chodzi mi o zdjęcia a nie renderingi.

Maciek

Ciekawy pomysł

Dodano: Czwartek, 26 Marca 2009, 09:28, Autor: adam

Prostota rządzi. Widać, że prosty pomysł, dobrze ubrany będzie świetnie wyglądał. Ładnie

bardzo fajna zmiana

Dodano: Czwartek, 19 Marca 2009, 09:40, Autor: leo

prosto i z pomsłem, nowocześnie ale bez przesady, super

Dom miłośnika sztuki. Kultura artystyczna Czech i Moraw 1870-1930

[12/03/2010]

Wystawa przygotowywana przez Międzynarodowe Centrum Kultury we współpracy z Muzeum Sztuki w Ołomuńcu jest prezentacją dzieł architektury, malarstwa, rzeźby, grafiki i rzemiosła artystycznego twórcó... więcej

„Modernizacje 1918-1939. Czas przyszły dokonany”

[12/03/2010]

Obiekty architektoniczne pokazane zostaną w postaci zdjęć archiwalnych i modeli. Eksponaty na wystawę pochodzić będą z muzeów i kolekcji prywatnych w Estonii, Łotwie, Litwie, Polsce, Czechach, Węgr... więcej

Projektowanie wnętrz W...

[11/03/2010]

Planujesz remont mieszkania, kupiłeś (łaś) nowe mieszkanie, wybudowałeś (łaś) dom? Potrzebujesz ciekawej i
funkcjonalnej aranżacji wnętrza? Pogubiłeś (łaś) się już w ogromnej ofercie rynkowej w... więcej

PROJEKTY WNĘTRZ cały k...

[11/03/2010]

Planujesz remont mieszkania, kupiłeś (łaś) nowe mieszkanie, wybudowałeś (łaś) dom? Potrzebujesz ciekawej i
funkcjonalnej aranżacji wnętrza? Pogubiłeś (łaś) się już w ogromnej ofercie rynkowej w... więcej

Newsletter

Zapisz się | Wypisz się